Mysłowice 41-401

Magazyn, Dystrybucja

TEL: +48 793 397 752

Szybki kontakt 6:00 do 22:00

Sklep online 24/h

TRANSPORT WĘGLA Z KOPALNI

NIE ODSYPUJEMY I NIE ZAMIENIAMY WĘGLA KLIENTOWI!!!


DOTYCZY WĘGLA ODBIERANEGO Z KOPALNI NA TERENIE ŚLĄSKA NASZYM TRANSPORTEM

WĘGIEL ODBIERANY Z KOPALNI W IMIENIU KLIENTA Z PGG, LUB Z INEJ KWK

ODBIERAMY WĘGIEL Z KOPALŃ W PAŃSTWA IMIENIU LUZEM JAK I WORKOWANY NA PALETACH

ZAMÓWIENIA PRZYJMOWANE SĄ NA BIERZĄCO TELEFONICZNIE, TERMINY ODBIORU UZALEŻNIAMY OD KOLEJNOŚCI PRZYJĘTYCH ZAMÓWIEŃ

ODEBRANY WĘGIEL ROZWOZIMY DO 100KM +/- OD KOPALNI, LUB MYSŁOWIC +/-

CENA USŁUGI ZA PODSTAWIENIE SAMOCHODU NA KOPALNIE WYNOSI 890ZŁ PLUS 2ZŁ  ZA KILOMETR LICZONE W DWIE STRONY.

DZIAŁAMY 6 DNI W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

 

OFERTA USŁUG TRANSPORTU KRUSZENIA PACZKOWANIA WĘGLA 

LP NAZWA USŁUGA    CENA
1 TRANSPORT PODSTAWIENIE AUTA NA KOPALNIE     800ZŁ BRUTTO    
2 TRANSPORT LICZONY ZA KILOMETR W DWIE STRONY OD KOPALNI        2ZŁ BRUTTO    
3 KRUSZENIE GROSZKÓW I NIEKTÓRYCH ORZECHÓW NA EKOGROSZEK    150zł BRUTTO    
4 PACZKOWANIE  PACZKOWANIE EKOGROSZKÓW I INNYCH WĘGLI W WORKI 25KG/10KG     200zł BRUTTO  

DOTYCZY WĘGLA ROZWOŻONEGO ZE SKŁADU W NORMALNYM TRYBIE SPRZEDAŻY

Lokalnie 50Km Od Mysłowic Transport Gratis od jednej zamówionej tony!
Czas każdej promocji jest ograniczonyw czasie lub do wyczerpania zasobów!

Sortymenty workowane są rozwożone we workach jutowych (parcianych)!
Worki foliowe tylko na życzenie Klienta! 
Niestety w okresach obfitych opadów desczu, oraz zimy węgiel workowany oraz luzem jest mokry!  Sprzedaż i Transport  Detal na Terenie Całego Śląska Sklep Internetowy 24H/7dni Śląsk Transport firmowy do 100km od Mysłowic, cena transportu do uzgodnienia

 

 

ŚLĄSK:

Mysłowice, Katowice, Sosnowiec, Ruda Śl, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Chorzów, Wojkowice, Piekary, Tarnowskie Góry CAŁY ŚLĄSK, ORAZ 150KM +/- OD KOPALNI

Kiedy najlepiej kupić ekogroszek?

Większość osób zadaje sobie pytanie, gdzie kupić dobry ekogroszek, natomiast nie przywiązuje większej wagi do tego, kiedy dokonać jego zakupu. Termin kupowania opału wydaje się oczywisty – zarówno węgiel, jak i ekogroszek kupuje się wtedy, kiedy jest on potrzebny, czyli tuż przed sezonem grzewczym lub w jego trakcie. Prawda jest taka, że jesień i zima to nie są optymalne terminy na zakup ekogroszku. Poniżej wyjaśniamy, kiedy najlepiej kupić ekogroszek i dlaczego wybranie właściwego terminu jest takie ważne.
Kiedy ceny ekogroszku są najniższe?

Wybór właściwego terminu na kupienie opału jest równie istotny, co miejsce jego nabycia, ponieważ te dwa czynniki wpływają zarówno na jakość ekogroszku, jak i jego cenę.

Najwyższe ceny ekogroszku są zwykle jesienią i zimą, i nie ma w tym nic dziwnego – to właśnie wtedy jest największy popyt na opał, więc sprzedawcy mogą dowolnie windować ceny, ponieważ wiedzą, że i tak bez problemu sprzedadzą cały towar. Kupując w szczycie sezonu grzewczego, trzeba się liczyć z tym, że ceny większości materiałów opałowych będą wyższe niż poza sezonem i to niekiedy nawet o 20-30%. Jeśli więc chce się kupić tani ekogroszek, który jednocześnie będzie wysokiej jakości, najlepiej zrobić to po zakończeniu sezonu grzewczego, czyli wiosną i latem.
Kiedy można kupić najlepszy ekogroszek?

Każdemu zależy, by zakupiony opał miał odpowiednie parametry i był wysokiej jakości. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ekogroszku, będącego z założenia uszlachetnionym materiałem opałowym, za którego wyższą jakość płaci się wyższą cenę. W szczycie sezonu grzewczego wielu sprzedawców wykorzystuje większe zainteresowanie ekogroszkiem do tego, by za zawyżoną cenę sprzedać opał o niższej jakości. Klienci nie mając czasu na porównywanie ofert, mogą więc łatwo dać się oszukać. Niższa jakość sprzedawanego zimą ekogroszku nie zawsze jednak wynika z jego gorszych parametrów. Częstszym problemem w okresie zimowym jest bowiem sprzedaż mokrego ekogroszku.
Dobry ekogroszek to suchy ekogroszek

Dobry ekogroszek powinien mieć wilgotność do 12%, a ten najlepszy ma zwykle poniżej 10%. Ten poziom wilgotności jest dopuszczalny, ponieważ wynika z technologii produkcji ekogroszku, gdzie jednym z etapów jest płukanie pokruszonego węgla wodą. W prawidłowym procesie produkcji ekogroszek z płuczki powinien trafić w miejsce, gdzie ma szansę wyschnąć – wiosną i latem na hałdzie odbywa się to szybko. Jesienią i zimą ekogroszek zamiast wyschnąć, nabiera jeszcze większej wilgoci.

Palenie w piecu mokrym ekogroszkiem może być powodem wielu problemów:

  • zwiększa się zużycie opału (najpierw wytworzone w piecu ciepło zużywa się na osuszenie opału, dopiero potem na ogrzanie domu)

  • zwiększają się koszty ogrzewania

  • dochodzi do szybszego zużycia kotła – mokry opał powoduje korozję zasobnika i podajnika.

Mokry ekogroszek generuje więc większe koszty, a w skrajnym przypadku może być nawet powodem awarii pieca. Właśnie z tego względu zaleca się kupowanie ekogroszku podczas suchych i ciepłych miesięcy, czyli wiosną i latem. Nawet jeśli trafi się na zbyt mokry ekogroszek o tej porze roku, to do sezonu grzewczego jest wystarczająca ilość czasu na jego osuszenie.

Ekogroszek można dzisiaj dostać przez cały rok, jednak kupowanie go w ostatniej chwili tuż przed sezonem grzewczym lub w jego trakcie może okazać się nieekonomiczne. Nie dość, że można po prostu za niego przepłacić, to w dodatku zwiększa się ryzyko problemów z piecem i wydajnością opału związane z jego nadmierną wilgotnością lub niską jakością. Zakup opału lepiej zaplanować na wiosnę i lato, gdy ma się wystarczająco dużo czasu na spokojne porównanie ofert. Dzięki temu możemy znaleźć naprawdę tani ekogroszek o wysokiej jakości, który w kolejnym sezonie grzewczym spełni wszystkie nasze oczekiwania.